Patika külakoor
Patika külakoori sünnipäevaks on 19. veebruar 2011. 

Koor loodi esialgu Patika küla kirjaliku esmamainimise 770. aastapäeva pidustustel esinemiseks. Aga pärast seda sündmust otsustati ühel meelel kooslaulmist jätkata ja seda tahet jagub tänaseni. Sel sügisel alustab Patika külakoor oma 11. hooaega.

Meie ema-dirigent on Heli Sepp, kes juhatas koori esimesed viis aastat. Kuuendal hooajal laulsime dirigent Mareks Lobe käe all. Seitsmenda hooaja algul astus meie ette dirigent Sven Peterson ja seal ta nüüd on. Lauljate hääli aitab kõlavaks sättida Sigrid Mutso. 


Patika külakoori proovid toimuvad (kui parasjagu ei kehti kogunemispiirangud...) kord nädalas teisipäeviti kell 19-21 Rae koolimajas Vaskjala külas (varem Vaida Põhikoolis), see on armas ja hubane koht. Lauljad, kes tulevad kokku Harjumaa igast ilmakaarest, kaugemad lausa Koselt ja Kohilast, Tallinnast ja Sauelt, mõistavad proovis südamega nii tööd kui nalja teha. Esinemisgraafik jätab ruumi ka ülejäänud elule. 

2020. a sügisel alustasime 10. hooaega. Plaanid olid pidulikud - salvestusprojekt, et juubelihooaja puhul välja anda oma esimene plaat, jõuluesinemine koos teiste Rae valla kooridega, ülesastumine 2021. a suvel Patikal toimuval Rae valla külade päeval jm põnevat. Paraku pidime koroonapiirangute tõttu kooriproovides pikale pausile jääma ja paljudest plaanidest loobuma, aga juuni alguses saime uuesti kokku ja tegime suve jooksul kolm esinemist. 7. septembril läks käima koori 11. hooaeg.

Meie ridadesse on nüüd ja alati soojalt oodatud ka uued lauljakandidaadid. Lihtsam on neil, kellel varasemast koorilaulukogemus olemas, isegi kui vahepeale on pikem paus jäänud.

Oma sõpru ja fänne ootame alati suurima heameelega publikusse. Eelseisvatest kontsertidest anname teada siin lehel ja Facebookis Patika külakoori fännilehel (avaneb allolevale nupule vajutades).