Patika külakoor
Patika külakoori sünnipäevaks on 19. veebruar 2011. 

Koor loodi esialgu Patika küla kirjaliku esmamainimise 770. aastapäeva pidustustel esinemiseks. Aga pärast seda sündmust otsustati ühel meelel kooslaulmist jätkata ja seda tahet jagub tänaseni. Sel sügisel alustab Patika külakoor oma 14. hooaega. 

Meie ema-dirigent on Heli Sepp, kes juhatas koori esimesed viis aastat. Kuuendal hooajal laulsime dirigent Mareks Lobe käe all, seejärel kuus aastat Sven Petersoni käe all. Alates 2023. aasta oktoobrist juhatab koori dirigent Igor Nikiforov. Lauljate hääli aitab kõlavaks sättida Sigrid Mutso. 


Patika külakoori proovid toimuvad kord nädalas teisipäeviti kell 18.45-21 Vaida Põhikoolis, see on armas ja hubane koht. Lauljad, kes tulevad kokku Harjumaa igast ilmakaarest, kaugemad lausa Koselt ja Kohilast, Tallinnast ja Sauelt, mõistavad proovis südamega nii tööd kui nalja teha. Esinemisgraafik jätab ruumi ka ülejäänud elule. 

2024. a sügisel alustame proovidega juba 27. augustil ja 2025. aasta suvel ootab ees suur üldlaulupidu. Lisaks mahuvad meie hooaega kindlasti mitu kontserti, mõni koosviibimine ja väike suvetuurike.

Tähelepanu! Kes ihkab Patika külakoori ridades laulupeole tulla, on oodatud kohe hooaja esimestes proovides dirigendile ette laulma! Lihtsam on kindlasti liituda neil, kel koorilaulukogemus varasemast olemas, isegi kui vahepeale on pikem paus jäänud. 

Muide, Patika külakoor on andnud välja oma esimese plaadi pealkirjaga "Aja märk". Muusika sai salvestatud 2022. aastal, CD-plaat ilmus 2023. aastal ja vinüülplaat 2024. aastal. Mõlemat plaati on võimalik ka endale soetada (CD hind 10 eurot, vinüül 20 eurot)!

Oma sõpru ja fänne ootame alati suurima heameelega publikusse. Eelseisvatest kontsertidest anname Facebookis Patika külakoori fännilehel (avaneb allolevale nupule vajutades).
Vaata ja jälgi ka meie YouTube'i kanalit!

Info ja plaadisoovid: evajaa@gmail.com