Nupukesi Patika külakoori tegemistest

2021

Aasta algas koroonapiirangutest tingitud pika pausiga. Kui juunis taas kokku tohtis saada, võtsime ette väliproovid ja mõned väärikad esinemised.
3. juulil laulsime Vaida 780. aastapäeva tähistamisel.
31. juulil esinesime oma juubelikontserdiga Rae valla 18. küladepäeval, mida korraldas meie oma Patika küla.
21. augustil saime uue erilise kogemuse, kui olime kutsutud Voose 780. aastapäeva tähistamisele ja lisaks oma kavale rokkisime koos ansambliga Fööniks.
Pärast lühikest suvepuhkust alustasime 7. septembril uut hooaega esimese kooriprooviga. Novembris jäime igaks juhuks pausile.
12. detsembril astus Jüri kirikus valla kooride kontserdil üles Patika külakoori advendiansambel. Laulsime 3 laulu, nautisime teiste kooride esinemist, siis laulsime veel 3 ühislaulu ühendkooriga. Lõbus oli laulda kaasa Jüri pasunakoori esindajate "pasuna-karaokele". Saime hinge mõnusa pühademeeleolu.
18. detsembril esines Rae valla aastalõpupeol Patika külakoori kapell, esitasime dirigent Sveni klaverisaatel 2 laulu. Veel esinesid valla tantsijad, teised laulukoorid, näitetrupp, ansambel ja Jüri pasunakoor. Õhtu lõpetas tantsuliselt Ennu Ratas, plaate keerutas Kristo Rajasaare.
Seejärel väljateenitud aastalõpupuhkus.

2020

21. veebruaril esinesime Pikavere mõisakoolis pidulikul tänuõhtul. Vaatamata tõbedest laastatud koosseisule oli tunne üllas ja meeleolu rõõmus ning publik võttis meid soojalt vastu.
Märtsi keskpaigas jäime, nagu paljud teised koorid, koroonariskide maandamiseks pikemale puhkusele.
17. mail osales Patika külakoori rakuke suures virtuaalses ühiskooris, lauldes Alo Matiiseni "Isamaa ilu hoieldes" koos tuhandete koorilauljatega kodu- ja välismaalt, mida kanti otse üle Tallinna Lauluväljakult.
Seejärel läksime pikale suvepuhkusele, et septembris taas uue hooga ja uute tingimustega kohanedes kooritegevust jätkata. Muuhulgas kolisime igaks juhuks proovidega Vaida Põhikooli koduseks saanud ruumidest Rae koolimajja Vaskjalas.

2019

Sügisel alustasime uute laulude õppimisega jõuluesinemisteks ja plaadisalvestusteks.
15. detsembril laulsime Olustvere lossis ühiskontserdil segakooriga Lehola. Suurepärase akustikaga saalis oli hea laulda, meie kava võeti väga hästi vastu ja kontserdi järel veetsime veel Lehola lauljatega mõnusasti aega. Koduteel vaatasime üle Väätsa vallamaja jõulused vaateaknad.
17. detsembril andsime "kooriproovihõngulise" kontserdi Vaida põhikoolis, tänades kooliperet, sõpru ja lähedasi, kogu publikut oma tegemistesse kaasates. Sellest sai tore lõpetus esimesele poolaastale ja lõppevale kalendriaastale. Nüüd puhkame kuni uue aasta alguseni.
Helisevaid pühi!

2018

2017

Patika külakooril on käimas 7. hooaeg. Teeme proove Vaida koolimajas teisipäeviti kell 19-21. Alates oktoobrist on Patika külakoori dirigendiks Sven Peterson. Meie esimene ühine ülesastumine toimus 11. novembril 2017 Viimsi JazzPopFesti lõppkontserdil. Ja meil läks väga hästi! Järgmisena on plaanis 3 jõulukontserti. Juuni algul tahame osaleda segakooride laulupäeval Viljandis, mis on kingitus eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Kindlasti lisandub veel kontserte ja muid põnevaid üritusi. Näiteks möödub 777 aastat Patika küla kirjalikust esmamainimisest. 

Patika külakoor sai külaseltsi kaudu Kodanikuühiskonna Sihtkapitali Kohaliku Omaalgatuse Programmist toetust digiklaveri ja selle lisatarvikute soetamiseks, et veelgi paremini läbi viia kooriproove ja korraldada ladusamalt kontserttegevust. 

2016

Täname kõiki, kes osalesid meie dirigendi konkursil ja teatame, et 2016. a sügisest juhatab Patika külakoori Mareks Lobe, kelle juhatusel oleme andnud ka juba 4 kontserti.


Tule laulma!
Patika külakoor on Harjumaa üks parema kõlaga koore, mida on üllatusega märkinud mitu tipp-koorijuhti. Me ei võta endale liigset koormust, vaid naudime meeldivas seltskonnas kooriproove üks kord nädalas ja esineme valitud kontserditel ning üritustel. Me ei soovi saada suureks kooriks lauljate arvult, vaid Eesti parimaks ja omanäoliseks külakooriks.
 
Väike ülevaade meie 2014. a  kevadel Hopneri Majas toimunud kontserdist on nähtav siin:
https://www.youtube.com/watch?v=5Zr2bpVizJI
 

Esinemine algusaastail Vaida koolis. Juhatab abidirigent Merike Saare.