Kautjala algkooli digikogu

Loodud on digikogu endise Kautjala algkooli kohta, vaatamiseks kõigile huvilistele.
Käesoleva aasta kevadel alustasime materjalide kogumist Kautjala algkooli digikogu loomiseks. Esmalt kogusime fotosid ja infokilde kooli endistelt õpilastelt kokkutulekul 22. mail 2022. Seejärel tuli fotod digitaalsel kujul salvestada. Edasi läks lahti töö arhiivis. Kõigepealt tuli leida arhiivinimistutest Kautjala kooliga seotud toimikud, tellida need lugemissaali, toimikud lehthaaval läbi lapata ja koostada tellimus olulistest lehekülgedest digikoopiate tegemiseks.  Lõpuks riputasime materjalid veebiplatvormile, kus endistel kooliõpilastel ja teistel ajaloohuvilistel on kogutud materjalidele vaba ligipääs.
Digikogus on võimalik vaadata vanu koolipilte*, tutvuda õpilaste nimekirjadega, mitmesuguste Kautjala algkooliga seotud arhiividokumentidega ja lugeda vanu kroonikamaterjale.

Digikogu vaatamiseks vajuta SIIA.

Digikogu projekti kõige suurem töötegija on olnud Eha Järvoja, kes veetis arhiivis materjale sorteerides ja hiljem neid korrastades ja süstematiseerides kokku kümneid tunde.
Mis põhimõttel dokumente kopeerimiseks valitud on? Eha selgitab: "Kõik toimikud tuli läbi lugeda ja leida dokumendid, mis kooli, õpetaja tööd, suhteid lastevanemate, valla ja haridusasutustega ning antud perioodi kõige paremini iseloomustavad (eriti I Maailmasõda, 40-ndad aastad). Ajaloo keerulised käigud tulevad neist dokumentidest välja. Eesmärk oli saada võimalikult täpne õpilaste nimekiri, siin töö veel jätkub."
Suur tänu Sulle, Eha!

Digikogu koostamise projekti on rahastanud Eesti Kultuurkapital ja RVAKS, täname toetuse eest!
Aitäh kõigile, kes materjalide või infoga kaasa aitasid!

*Kui tunnete mõnel fotol  kindlalt ära mõne x-iga tähistatud inimese, palun teatage meile, täiendame nimesid.

Tähelepanu! Võtame ka edaspidi vastu kooliga seotud fotosid ja muid huvitavaid materjale, et digikogu täiendada. Neid võib tuua Ehale või Evale käest-kätte või saata postiga, sel juhul lisades kindlasti tagastamise aadressi! Digitaalseid fotosid jm võib saata e-postiga aadressile eha.patika@gmail.com või evajaa@gmail.com.

Eelmine
Pühadekaardi konkurss 2022
Järgmine
Talgupäev 6. mail!

Lisa kommentaar

Email again: