Küladepäeva meenutused

Kokkuvõtted ja video 31.07.2021 küladepäevast
Link videomeenutusele.

Rae valla 18. küladepäev on nüüd osake ajaloost. Patikal Kure koplis toimunud küladepäeval osales tublisti üle 500 inimese, kirja jõudis end panna neist 425. Esindatud olid peaaegu kõik valla külad ja alevikud.
Korraldustiim alustas ettevalmistusi keerulistes tingimustes - ei olnud teada, kas koroonaolukord üldse võimaldab küladepäeva juuli lõpus läbi viia, ning arupidamised toimusid mitu kuud üle veebi. Säilitasime siiski optimismi ja nüüd tagantjärele võime tõdeda, et tegime õigesti. 
Viimastel aastatel on olnud kuulda torinat, et küladepäeva formaat ei õigusta enam end. Võistlused on suures osas üle võtnud Rae valla mängude sari. Kultuuriüritusi toimub ka väga palju, muuhulgas Rae Kultuurikeskuse korraldamisel. Kuidas teha nii, et küladepäev leiaks uue ja eduka hingamise? See surve saatis veidi ka meie korraldustiimi tegemisi. Arvestades aga üldist olukorda, otsustasime korraldustiimiga, et me ei võta sihiks ideaalse küladepäeva korraldamist, vaid teeme lihtsalt nii hästi, kui kamba peale välja oskame mõelda. 
Üheks esmaseks suunaks võtsime põhimõtte, et toredat tegemist võiks olla kõigile küladepäeva külalistele, tahtmata piirata kaasalöömist külade esindusvõistkondadega. 2020. aasta küladepäevast Karla külas olid meeles jõustruktuuride (Kaitseliit, Naiskodukaitse, Päästeselts, Politsei) võistlused küladele.  Seekord palusime jõustruktuuridel pakkuda võimalust võistelda individuaalselt ja kõik tulid selle mõttega kenasti kaasa, mille eest neile suured-suured tänusõnad. Kindlasti leidis vallarahvas niimoodi rohkem tahtmist jõustruktuuride tegemistega ennast kurssi viia. Iga küla parimad tulemused aga kaasasime üldisesse punktiarvestusse.
Omal kohal oli traditsiooniline tasuta külasupp, mida seekord valmistas ja pakkus Naiskodukaitse - tuhat tänu selle eest!
Mõnus sumin käis Rae virde degusteerimistelgis, maiasmokad said maitsta rohelisi küpsetisi, üks hõrgum ja kaunim kui teine.
Eilne ja homne päev said kokku Jõekääru teel, kus soovijad said sõita hobukaariku või isesõitva bussiga.
Esineijaid ja tegevusi oli hulgaliselt, siiski jäi aega ka tervislikuks molutamiseks. Vahepealsed vihmahood tõid inimesed telkide alla kokku, aga ei seganud ei võistlemist ega auhindamist. Päevale panid punkti Kukerpillid oma tuntud headuses.
Tänu toetajatele (RVAKS, Rae vald, kohaliku omaalgatuse programm, Sohver OÜ) saime kõiki meelelahutustegevusi pakkuda tasuta, mis kindlasti aitas kaasa ürituse õnnestumisele. Auhindade ja meenete eest täname südamest: Põllumäe Viljad, Aesti Scincare OÜ, Coop, Veski Mati, Juhani puukool.
Kuigi päev sai pikk, tunnistasid mitmed osalejad, et kõik oli vahva ja igavust tunda ei jõudnud. See on korraldajatele suurim rõõm ja tunnustus. Siinkohal olgu mainitud korraldustiimi kõige suurema vaeva nägijad - Margus Vain (plats, lava, tehnika), Kadri Arunurm (teatevõistlus jm programm), Jaan Elgula (esinejad jm programm), Maris Tõnuri (tegevused), Kadi Novikov (toitlustajad ja müüjad), Lembit Tannebaum (telgid, lauad, pingid), Triin Sepp (kooskõlastused). Aga vabatahtlikke abilisi oli nii enne üritust kui selle ajal veel hulgaliselt ja kõik on ära teeninud väga suure tänu, et nii suur ja uhke üritus tehtud sai. Nüüd hoiame pöialt järgmise aasta küladepäeva korraldajatele Kurna külas.
Lõpetuseks veel tänu kõigile heategevustoodete (kohvik, laadalett, oksjonil müüdud pink) ostjatele, et toetasite meie seltsimaja tulevikku.
Rõõmsate tulevaste kohtumisteni!

Eva Jaanson
külavanem

Rae Sõnumite augustikuises numbris leheküljel 13 väike kokkuvõte küladepäevast.

Link Rae Sõnumitele.

Eelmine
Patika lipukavandi hääletus 13.-16.07.21
Järgmine
Uus Golfi tee sild avatud 13.10.21

Lisa kommentaar

Email again: