Laulge kaasa koos Jansaga 17.12.2021

Talve- ja jõululaulud vanas koolimajas - oli imetore õhtu!
Vana Tartu maantee on libe ja pime. Aga maantee äärest viib vana luitunud majaukse juurde küünalde rivi, akendest kumab valgust ja uksel ripub jõulupärg. Sisenedes on tunda kaminatule, kuuse ja glögi hõngu ning kuulda häälte kõminat. Patika vana koolimaja, endine Kautjala vallakool, on üheks õhtuks elule ärganud ja naudib seltskonda.

Aga on ka, mida nautida! Tuba on hubaselt valgustatud, nurgas ilutseb koduselt ehitud kuusk. Jaan "Jansa" Elgula on kutsunud endaga kolm toredat superpillimeest ja kohal on ka lauluhimuline seltskond Patikalt, Jüri kandist ja isegi Raasikult. Eriti armas, et lauljate seas on lausa 3 kunagist Kautjala kooli õpilast - Milvi, Eha ja Jüri. Laulud lähevad käima ja meeleolu on ülitore.

Piilu siia, et toredast meeleolust osa saada: Anna Katariina tegi VIDEO.


Tuhat tänu Jansale ja pillimeestele -  bassi mängis Valmor (Volts) Leisalu, klôbistas, kolistas, tilistas Toomas (Törlep) Pae, flöödivirtuoos on Tarvi Jaago, ja loomulikult mõnusale lauluseltskonnale!
Laulusõnad kogus kokku ja näitas seinale Aivar Ilves - suur aitäh!

Tuhat tänu külarahvale, kelle abil see ilus õhtu teoks sai - Põllumäe pererahvas kinkis kuuse, Taivo ja Jansa tõid kuuse tuppa, Ain tõi kamina ja küttis toa soojaks, Lembit sättis tulesid ja aitas asju vedada, Kadri ja Eva ehtisid kuuse ja katsid laua. Aitäh ka teistele, kes külakosti kaasa tõid! Tervitame ka Rae Kultuurikeskust, kes koos Jansaga ühislaulmise sarja algatas ja tänukingitustega toetas.

Häid pühi kõigile!


Eelreklaam oli selline.
Reedel 17. detsembril toimub ühine laulmine koos Jaan Elgulaga Patika vanas koolimajas. Kavas hooajale sobilikult talve- ja jõululaulud. Koolimaja muldpõrandaga saalis on ehitud kuusk (tänusõnad Põllumäele), teepoolsel aknal säravad tulukesed, head külamehed kütavad kamina soojaks ja head külanaised toovad sooja joogi ja suupisted.

"Laulge kaasa koos Jaan Elgulaga" on kooslaulmise sari, mis sai alguse 2021. aasta sügisel ja on seni toimunud Rae kultuurikeskuse ruumides. Jõulukuu ürituse aga kutsusime Jansa kodukülla Patikale.  Lauluhimulised on oodatud meiega koos laulma! Palume riietuda soojalt ja kohale tulla ainult tervena.
Eelmine
Pühadekaardi konkurss 2021
Järgmine
Kautjala kooli kokkutulek 22.05.2022

Lisa kommentaar

Email again: